3Jokes . com

Funny Jokes, Funny Pictures

tmplt

خبرنامه

   RSS Feed  کانال تلگرام
   RSS Feed  فبسیوک
   RSS Feed  عضویت در خبرخوان
   RSS Feed  خبرنامه با ایمیل
   RSS Feed  راهنمایی
ارسال مطلب

جوک، اس ام اس و مطالب جالب خود را برای ما بفرستید.

فرستادن مطلب (کلیک کنید)

شماره ارسال SMS از طریق موبایل: 0935-6243988


تبادل لینک


Monday, November 11, 2013

راه های طبیعی مبارزه با سرماخوردگی

1. قرص‌های ضدسرماخوردگی که ترکیبات روی دارند، یکی از راه‌حل‌های پیشگیری از سرماخوردگی‌اند. تحقیقات نشان داده که اگر در 24 ساعت اول، این قرص‌های آبنباتی را بخورید، علایم بیماری کمتر می‌شود و سلامت خود را زودتر به دست می‌آورید.

2. در محیط‌های آلوده قرار نگیرید و در فصل زمستان حواستان باشد هوا در فضا جریان داشته باشد و هوای ساکن با گردوغبار و ویروس‌هایی که در حال رفت‌و‌آمد هستند، به محیط تنفسی شما وارد نشود. وقتی در محیط‌های آلوده هستید آب نمک قرقره و با اسپری نمک و جوش‌شیرین به بینی، مجرای تنفسی خود را تمیز کنید.

3. تاثیر ویتامین C برای مبارزه با سرماخوردگی، دیگر ثابت شده است اما به تازگی در تحقیقاتی مشخص شده که اگر در فصل سرما و در شرایطی که استرس‌های محیطی و کاری زیادی دارید، هر روز ویتامین C بخورید، احتمال سرماخوردگی شما نصف می‌شود. بهترین توصیه برای کمک گرفتن از ویتامین C هم این است: صبح به صبح یک لیوان آب‌پرتقال، لیموشیرین بخورید یا در چای خود لیموترش بچکانید.

4. بعد از تجربه بی‌نظیر مادربزرگ‌ها و سوپ مرغ‌هایی که در سرماخوردگی به ما داده‌اند، پزشکان تحقیق کرده‌اند و حالا می‌گویند، بخار سوپ مرغ باعث باز شدن مجرای تنفسی می‌شود، آب آن بدن را از بحران کم ‌آبی در بیماری نجات می‌دهد و درنهایت هم التهاب دستگاه تنفسی را کاهش می‌دهد.

5. نوشیدن چای همان خاصیت‌های تسکین‌دهنده سوپ مرغ را دارد و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سبز و چای سیاه، برای مبارزه بدن با ویروس بسیار معجزه‌آساست.

6. اگر چای سبز را با عسل و لیمو بنوشید، همان خاصیت چای سیاه را برای درمان دارد، اما برعکس چای سیاه، به خواب لطمه‌ای نمی‌زند و باعث می‌شود خوابی عمیق به درمان بیماری شما کمک کند.

7. تحقیقات مشخص کرده اگر روزانه سیرتازه بخورید، به مبارزه بدن شما با میکروب‌ها کمک می‌کند و کمتر از یک انسان عادی گرفتار ویروس‌ها و بیماری‌ها می‌شوید.

8. اگر یک دستگاه بخار آب را در اتاق بگذارید یا آب داغ حمام را باز کنید و برای مدتی در بخار حمام نفس بکشید، ذرات ریز و داغ آب باعث می‌شود گرفتگی در مجرای بینی، برطرف و تنفس شما راحت‌تر شود.

9. یک‌چهارم قاشق چایخوری نمک و یک‌چهارم قاشق چایخوری جوش‌شیرین را در یک لیوان آب حل و با سرنگ کوچکی این مایع را به داخل بینی، تزریق کنید. با این کار، بینی خود را شستشو می‌دهید و راه تنفسی را از ویروس‌ها و گرده‌ها پاک می‌کنید. مخاط بینی هم رقیق می‌شوند و در دوران بیماری، راحت‌تر نفس می‌کشید.

10. اگر 4 بار در روز، آب نمک قرقره کنید، میکروب‌ها از دستگاه تنفسی شما دور می‌شوند و رشد نمی‌کنند.

11. بیماری زمانی سراغ شما می‌آید که بدنتان ضعیف باشد. یکی از مهم‌ترین روش‌های مقابله با ضعف بدن هم، خواب و استراحت کافی است. هیچ‌وقت از خواب عمیق و استراحت خود به بهانه کار دور نشوید و در فصل سرد، تختخواب خود را گرم نگه دارید.

منبع: سلامت ایران

لطفا برای حمایت از ما از محصولات فروشگاه دیدن کنید:

Copyright by www.3Jokes.com